Fakültemiz Personeli Protokol Kuralları Eğitimine Katıldı

Fakültemiz personeli, AFSÜ Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü (BYHK) tarafından verilen Resmi Görgü Kuralları (Protokol) eğitimini aldı. 19 Mart 2024 tarihinde Mavi Salon’da gerçekleşen eğitime Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Sarıkürkcü, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Feyza Erdoğmuş, Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Filiz Özden Yılmaz ile fakültenin akademik ve idari personeli katıldı.

BYHK’den Öğr. Gör. Ceyda Karaman ve Öğr. Gör. Nesrin Gülcü tarafından verilen eğitimde protokol kurallarının genel özellikleri, karşılama ve uğurlama esasları, makamda davranış kuralları, ast-üst ilişkilerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, giyim, hitap ve üslup, selamlaşa ve tokalaşma, tanıtma ve tanıştırma, telefonda konuşma gibi konularda dikkat edilmesi gereken temel konular ele alındı.

Rektörlük ya da fakülte ev sahipliğinde yapılan etkinliklerde dikkat edilmesi gereken noktalar, kurum içi protokol düzeni, programlarda oturma düzeni, etkinlik organizasyonunda sıkça karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin de konuşulduğu eğitim, konuşmacılara belge takdimi ve anı fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

 

Güncelleme Tarihi: 4 Nisan 2024

Hızlı Erişim

Skip to content